Schemat podstawowy instalacji TV w domu jednorodzinnym
 
Podstawowy schemat instalacji w domu jednorodzinnym umożliwiający odbiór kanałów naziemnych i satelitarnych. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz jednego programu satelitarnego we wszystkich gniazdkach. Program satelitarny można zmieniać z każdego miejsca w domu gdzie zainstalowano przedłużacz pilota. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, wzmacniacz, sumator i rozgałęźnik na strychu. Tuner można zamontować w salonie, trzeba przewidzieć doprowadzenie dodatkowego przewodu od tunera do sumatora na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości dodatkowych tunerów satelitarnych i monitoringu.
 
 
Jeżeli wybrano tuner HD to na telewizorze podłączonym bezpośrednio do niego możliwy jest odbiór w rozdzielczości HD, natomiast sygnał wysyłany przez modulator do pozostałych telewizorów jest w rozdzielczości SD.
 
 
Instalację można budować etapami:
 
  • położyć kompletne okablowanie przewodem TRISET-113
  • podłączyć tylko elementy do odbioru TV naziemnej
  • podłączyć elementy toru satelitarnego
  • zainstalować modulator i przedłużacze pilota
 
Rozwinięciem poniższej instalacji jest Odbiór platformy cyfrowej w całym domu za pomocą jednej karty abonenckiej pozwalający na niezależny odbiór kanałów satelitarnych na wszystkich telewizorach.
 
 
Anteny do odbioru naziemnego należy dobrać do lokalnych warunków odbioru.
Dobór anten telewizji naziemnej.
Wykaz nadajników TV naziemnej w Polsce.

 

Na każdym TV można oglądać wszystkie programy naziemne
oraz dowolny program satelitarny, ale wszędzie ten sam.


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!